Olimpia w drugiej rundzie! Karne rozstrzygnęły.

Olimpia Okrzeja po bardzo emocjonującym meczu pokonała Unie Krzywda w I rundzie Pucharu Polski. Niebiescy mimo tego, że przegrywali już 0-2 odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Wszystko zakończyło się jednak dogrywką, oraz rzutami karnymi.

Zarówno jedna, jak i druga drużyna chciały przechylić szalę awansu na swoją stronę. Wynik otworzyli piłkarze z Krzywdy, którzy po dośrodkowaniu w pole karne zdobyli bramkę. Mimo tego, że Unia prowadziła 0-1, gra była wyrównana. Zarówno gospodarze, jak i goście przeprowadzali groźne akcje. Kiedy Olimpia dążyła do wyrównania, Krzywda wyprowadziła jeszcze jeden cios. Po składnej akcji, oraz błędzie pomocnika po raz drugi wbili piłkę do siatki. Po tym, Olimpia rzuciła się do jeszcze agresywniejszych ataków. Po jednej z akcji Maciej Pawłowski strzelił bramkę na 1-2. Niebiescy Poszli za ciosem, by jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Genialnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się kapitan Olimpii - Łukasz Olek. Niewiele brakowało, by chwilę później piłka po raz kolejny wpadła do bramki Unii. Kolejny rzut wolny wykonywany przez Łukasza trafił w poprzeczkę. Wynik jednak do przerwy nie uległ zmianie. Druga połowa to ciąg wyrównanej gry z obu stron. Co jakiś czas dochodziło do składnych i niebezpiecznych akcji obu drużyn, jednak to Olimpia po raz trzeci w tym spotkaniu zaskoczyła obronę Unii. Po ciekawej akcji, bramkę dla Niebieskich zdobył Łukasz Olek. Dzięki temu, nasza drużyna spokojnie kontrolowała wynik i czekała na końcowy gwizdek. Niestety, po stałym fragmencie gry, piłkarze z Krzywdy doprowadzili do wyrównania. Wynik 3-3 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, oraz do końca dogrywki. Dopiero rzuty karne sprawiły (3-2 dla Olimpii) że to Niebiescy awansowali do kolejnej rundy,po fenomenalnej "robinsonadzie" Rafała Olka,który obronił 3 rzuty karne!. Tam, Okrzeja podejmie Bór Dąbie, który również po rzutach karnych pokonał faworyzowanego Kujawiaka Stanin.

Olimpia Okrzeja - Unia Krzywda  3 - 3
Bramki: Maciej Pawłowski, Łukasz Olek (2).
Kapitan: Łukasz Olek

Karne wykonywali: Łukasz Olek,Marek Grzesiak,Maciej Pawłowski,Krystian Pawlak,Karol Mroczek