Okręgowy PP - IV runda: Olimpia Okrzeja - Orlęta Łuków

Dzień 16 listopada 2014 roku będzie szczególny zarówno dla piłkarzy Olimpii, jak i kibiców. Do Okrzei zawita bowiem piąta drużyna IV ligi lubelskiej. Dla Niebieskich będzie to kolejne trudne spotkanie, po wygranej 4-1 wtorkowej batalii z drużyną ŁKS Łazy.
     Niewątpliwie to zespół Orląt będzie faworytem niedzielnego meczu. Do niedawna mieli okazje gościć na III-cio ligowych boiskach, co w pewnym stopniu podniosło poziom gry drużyny z Łukowa. Obecnie, Orlęta są na dobrej drodze do poważnej walki o powrót na boiska III ligi. Po rundzie jesiennej zajmują piąte miejsce, a ich strata do lidera z Zamościa wynosi dwa punkty.
     Olimpia podobnie jak we wtorek, do meczu z Orlętami przystąpi w roli "chłopca do bicia". Z takimi przekonaniem wybiegli na murawę okrzejskiego stadionu piłkarze drużyny ŁKS Łazy. Przy meczach z niżej notowanym przeciwnikiem zawsze istnieje taka możliwość, że faworyt zlekceważy swojego rywala. Dla ŁKS-u wtorkowy mecz był lekcją, jak nie należy grać z teoretycznie "słabszymi" od siebie. Wynik doskonale odzwierciedla to, co działo się na boisku.
     Z naszego punktu widzenia, gra z Orlętami nabiera trochę innego znaczenia. W przypadku wygranej (co niewątpliwie wywołałoby sensację) będziemy mogli szczycić się tym, że pokonaliśmy rywala z doświadczeniem, historią i tradycjami. Porażka zaś, mimo tego że pozbawi nas szans o dalszą walkę w pucharze, pomoże nam w dalszym rozwoju. Uświadomi nas co jeszcze należy poprawić, by dorównać grze swoim "bardziej doświadczonym" kolegom.
     Naszym zdaniem nie wolno skazywać nas z góry na porażkę. O ile wynik meczu z Łazami był dla wielu zaskakujący, to można śmiało powiedzieć że został wywalczony w uczciwej walce. Jako drużyna lepsza, dopięliśmy swego i to my w niedzielę zagramy z faworyzowanymi Orlętami. Aby godnie stawić czoła zespołowi z Łukowa, musimy zagrać jeszcze lepiej niż we wtorek, a to wcale nie jest niewykonalne. Chcemy by kibice kolejny raz zobaczyli zespół z charakterem.

Olimpia Okrzeja - ŁKS Orlęta Łuków
16.11.2014, godzina 12:00