Spadki do A Klasy? Decyzja w czwartek.

W bialskiej Okręgówce jeszcze nie wszystko jasne. Po kontrowersjach wywołanych przez nieprzyznany walkower dla Krzywdy w meczu z Orłem Czemierniki zanosi się na to, że nikt nie spadnie z tej ligi!
     W wyżej wspomnianym meczu, w drużynie z Czemiernik wystąpił  Przemysław Dąbrowski, który powinien pauzować za żółte kartki. Do niedawna, kiedy spadek Krzywdy do A Klasy był już pewny, drużyna Zbigniewa Lamka domagała się walkowera (na boisku przegrali z Orłem 4:2). W praktyce oznaczałoby to, że Czemierniki mają o trzy oczka mniej i spadają na 13 (spadkowe) miejsce kosztem Krzywdy.

–Zbieraliśmy opinię klubów występujących na tym szczeblu rozgrywkowym. Głosy są na „tak” - mówi Witold Wójtowicz, prezes Bialskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. (....) –Taka decyzja podniesie poziom rozgrywek w naszej lidze, wzrośnie rywalizacja. Chcemy też ujednolicić bialską ligę z innymi „okręgówkami”. W lubelskiej i zamojskiej już od dawna występuje po 16 - czytamy na dziennikwschodni.pl

Okazuje się jednak, że to właśnie zaniedbania pracowników bialskiego związku mają być głównym powodem decyzji o powiększeniu okręgówki do 16 zespołów.
     –W meczu z Niwą Łomazy zawodnik otrzymał czwartą żółtą kartkę. Z tego co mi wiadomo sędzia nie zostawił w BOZPN załącznika i nie zostaliśmy poinformowani o tym, że piłkarz nie powinien grać w kolejnym spotkaniu. Zagrał w meczu z Janowią Janów Podlaski, a następnie z Unią Krzywda. Za pierwsze ze spotkań dostaliśmy walkowera, za drugie już nie –wyjaśnia Piotr Powałka, prezes Orła
     Sprawę w ten sposób komentuje Zbigniew Lamek - trener Unii: –Nie chcemy płacić za czyjeś błędy. Walkower nam się należy i wówczas to my się utrzymujemy  –Z drugiej strony rozumiemy Orła, który miał niekompletne informacje i też w takiej sytuacji będzie miał prawo odwołać się od ewentualnego walkowera. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie powiększeni ligi.

Na takiej decyzji zyska również ostatni w tabeli okręgówki Orkan Wojcieszków. Jeśli liga zostanie powiększona wówczas nikt nie spadnie do bialskiej klasy A. Do „okręgówki” awansowały Tytan Wisznice i LKS Milanów.
Podaje Dziennik Wschodni.

źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/sport/n,1000163504,bedzie-powiekszenie-bialskiej-okregowki.html
fot. Piotr Nazaruk